Skip to content
lodě-min

Od mládí se věnujeme vodáckému sportu a tato celoživotní láska nás dovedla i na několik vodáckých expedic po Evropě a zejména na východ do Ruska, Kyrgyzstánu či Mongolska.

Léta vylepšování dostupných plavidel a zejména nedostupnost samovylévacích kánoí na českém trhu, nás vedla k vývoji plavidla vlastní konstrukce. Od tohoto rozhodnutí byl už jen malý krok v roce 2004 založit vlastní firmu KUTLICI. První kánoe jsme vyrobili zcela ručně v malé dílně u Litomyšle a testování proběhlo za velké slávy na Tiché Orlici. Informace o nové lodi se rychle rozšířily mezi vodáckou veřejnost a stoupající poptávka v tuzemsku, ale i v zahraničí nás opět posunula vpřed. Od prosince 2019 jsme výrobu přestěhovali do nových moderních prostor, kde na ploše 500m2 za použití nejmodernějších technologií vyrábíme nafukovací kánoe, kajaky, rafty, paddleboardy, ale i související produkty jako lodní pytle apod.

Kutlíci - ruční výroba

RUČNÍ VÝROBA

Kutlíci - expedice

ZKUŠENOSTI Z VODÁCKÝCH EXPEDIC

Kutlíci - ekologie

MYSLÍME NA EKOLOGII

Všechny naše výrobky jsou stále podrobovány tvrdému testování na vodáckých akcích a expedicích a jakékoli nové poznatky vedoucí k vylepšení jsou ihned aplikovány do výroby.

Kutlíci - expedice
Kutlíci - modrá kanoe
Kutlíci - expedice CVOK
Kutlíci - ekologie

Ekologie pro nás není jen prázdné slovo

Záleží nám na přírodě a planetě, na které žijeme. Vyrábíme naše lodě z materiálu, který se vyrábí v Německu, takže minimalizujeme uhlíkovou stopu, ale hlavně se snažíme zpracovat veškerý zbytkový materiál. Vyrábíme z něj například lodní vaky a tašky. Neustále vymýšlíme, jak jej zpracovat ještě jinak. Prostě každý centimetr se počítá!

Je ale taky potřeba na ekologii myslet i na expedici, s čímž se k nám můžete připojit. Jak? Jednoduše, uklízejme po sobě tak, aby nikdo nepoznal, že jsme tam kdy byli 🙂

Děkujeme, že jste s námi.

MY vyrábíme a VY testujete!

Kutlíci - expedice KUDRNA
Kutlíci - expedice KUDRNA
Kutlíci - expedice
Kutlíci - expedice CVOK
Kutlíci - expedice KUDRNA
Kutlíci - expedice KUDRNA