Select language English Deutsch Česky

O nás


Technologie výroby

Použité materiály a technologie výroby

Naše čluny jsou vyrobeny z materiálů Valmex. Materiály byl vyvinut a vyráběn v Německu. Jedná se o nejmodernější materiály, které jsou vyrobeny podle nejmodernějších poznatků o materiálech pro výrobu nafukovacích lodí. Liší se chemickým složením nánosu. Pro výrobu lodí se používají zejména kvůli pozoruhodné odolnosti. Tkaniny jsou velmi elastické a přitom odolné vůči mechanickému poškození. Materiál je absolutně odolný vodě, vzduchu a UV záření, nebledne ani nepraská na povrchu. Beze změn funguje v teplotách od -30°C do 70°C. PU vrstva zajišťuje odolnost proti abrazi i dostatečnou pružnost. Odolná základní tkanina zajišťuje solidní podélnou i příčnou tuhost lodí.

Všechny naše lodě vyrábíme technologií vrstvených spojů, kdy podle požadavků na zátěž a využití konkrétních spojů kombinujeme svařování horkým vzduchem, vysokofrekvenční svařování, lepení a šití. Složitý proces navrhování, atestace i samotné výroby provozujeme v prostředí malé rodinné firmy. Lodě jsou poctivě vyráběny s maximální péčí pro detail, preciznost provedení a s garancí nejvyšší kvality.

Valmex – je speciální materiál pro výrobu gumových člunů. Tkanina je velmi elastická a přitom odolná vůči mechanickému poškození. Materiál je absolutně odolný vodě a vzduchu.

Používáme:      Pevnost v tahu:
1000 g/m2 3000/3000 N/5 cm
1450 g/m2 3000/3000 N/5 cm
  630 g/m2 2200/2200 N/5 cm
  850 g/m2 2500/2500 N/5 cm